Wieczór z Maryją – 31 sierpnia 2019 – MARYJA od TRZECH ZDROWAŚ

W najbliższą sobotę 31 sierpnia 2019 r. zapraszamy do Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży (ul.Gwintowa 3) na kolejny Wieczór z Maryją – spotkanie formacyjne naszej Wspólnoty Duchowych Niewolników Maryi. Tematem przewodnim będzie: Maryja od TRZECH ZDROWAŚ.

Pragnąc dodać jeszcze jeden kwiat do korony chwały Niepokalanej Maryi, chcemy przybliżyć jeszcze jeden sposób uczczenia Jej – sposób łatwy, mało pochłaniający czasu, a bardzo drogi Matce Najświętszej, jak to sama objawiła.

Sposób ten, to dziękczynienie Bogu poprzez odmawianie Trzech Zdrowaś Maryjo ku czci wielkich przywilejów Matki Bożej: Jej POTĘGI, MĄDROŚCI i MIŁOSIERDZIA za pomocą, których można się spodziewać obecności chwalebnej Dziewicy Maryi w godzinę śmierci.

Błogosławiony Dydak z Kadyksu, kapucyn, apostoł Hiszpanii (1733–1801), zwany apostołem Trójcy Świętej, tak pisze o tym nabożeństwie:
Jednym z najmilszych Jej nabożeństw jest pomagać Jej w dziękczynieniu Trójcy Przenajświętszej za niepojęte dary, jakie otrzymała w Niebie w dniu Wniebowzięcia. W tym dniu Ojciec Przedwieczny wywyższył Ją, dając Jej najwyższą władzę nad wszystkimi duchami niebieskimi; Syn Boży obdarzył Ją szczególną Mądrością, przewyższającą wszystkie rozumy anielskie; Duch Święty wzbogacił Ją takim nadmiarem miłości i miłosierdzia, że nie można tego ani wyrazić, ani pojąć.

Kto kocha Maryję, wynajduje bez przerwy nowe sposoby kochania Jej. Duszo, czy nie byłabyś szczęśliwa, czyniąc Ją szczęśliwą?… I jeszcze pozwól Jej wykonywać wyjątkową współpracę z Synem: polecaj Jej dusze!

Zachęcamy, aby na ten Wieczór z Maryją przynieść karteczkę z zapisaną intencją modlitewną. Wszystkie intencje złożymy w ręce Maryi od Trzech Zdrowaś, prosząc Ją by je ofiarowała Trójcy Przenajświętszej jako dziękczynienie za dary udzielone naszej Królowej, jako zadośćuczynienie za grzechy, którymi Bóg jest obrażany, i jako prośbę o nawrócenie grzeszników.

Niech to nasze wspólne spotkanie z Maryją od TRZECH ZDROWAŚ nauczy nas wiernie spełniać tę praktykę, i zachęci do gorliwszego wychwalania Maryi, a Matka Boża swoją Potęgą zachowa nas od złego, napełni nas swoją Mądrością  i nauczy żyć cnotliwie, a poprzez swe Miłosierdzie uprosi nam odpuszczenie win naszych i wyjedna zbawienie oraz szczęśliwą wieczność. Amen

„O, Maryjo, Moja dobra Matko, zachowaj każdego z nas teraz i w godzinę śmierci od grzechu śmiertelnego!”

Serdecznie zapraszamy
do Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży
w Warszawie na Siekierkach (ul. Gwintowa 3).

Wspólnota Duchowych Niewolników Maryi
AD IESUM PER MARIAM 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s