Nowenna Duchowych Niewolników Maryi

przed Wspomnieniem Św. Ludwika Maria Grignion de Montfort

<<< Zgłoszenia i zapisy >>>

Nowennę tę jako duchowi niewolnicy Maryi podejmujemy przede wszystkim:
– przed Wspomnieniem św.Ludwika Maria de Montfort – patrona wszystkich duchowych niewolników Maryi;
– przed Uroczystością Zwiastowania NMP – świętem duchowych niewolników Maryi;
– przed Wspomnieniem NMP Fatimskiej, która wskazuje na doskonałe nabożeństwo, o którym poucza św.Ludwik Maria de Montfort.

Treść Nowenny zamieszczona jest w „Traktacie o doskonałym nabożeństwie do NMP” (wydanie Wspólnoty Duchowych Niewolników Maryi AD IESUM PER MARIAM, Wydawnictwo Apostolicum, Ząbki 2021; str. 357-435).

Nowennę Duchowych Niewolników Maryi podejmujemy w łączności duchowej. Zapisujemy się do wspólnoty modlitwy poprzez formularz dostępny na naszej stronie pod linkiem:
<<< Zgłoszenia i zapisy >>>

Każdego dnia nowenny odmawiamy ją indywidualnie, łącząc się ze Świętym Ludwikiem Maria de Montfort oraz ze wszystkimi duchowymi niewolnikami Maryi, którzy są na ziemi, którzy podejmują tę wspólną modlitwę w  sposób najmilszy Sercu Maryi, aby wielbić i wychwalać Jedynego Boga w tym Niepokalanym Stworzeniu, dla pożytku Kościoła świętego i zbawienia dusz, a najgroźniejszy dla szatana.

Nowennę tę zakończymy wspólnym spotkaniem (kto może) na Wieczorze z Maryją w dniu Wspomnienia św. Ludwika Maria de Montfort: 28 kwietnia w Sanktuarium św. Ojca Pio w Warszawie na Gocławiu (ul.Fieldorfa 1). Rozpoczęcie wieczoru Mszą św. o godz. 18.00 sprawowaną w naszej intencji.
Podczas naszego wspólnego uwielbienia z Maryją odmówimy wszyscy razem LITANIĘ DO ŚW. LUDWIKA MARIA DE MONTFORT oraz LITANIĘ DO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY DUCHOWYCH NIEWOLNIKÓW MARYI, którą odmawiamy raz w roku, właśnie we wspomnienie naszego świętego Patrona.

Na Wieczorze z Maryją będziemy modlić się w obecności relikwii I stopnia („Ex ossibus”) św. Ludwika Marii de Montfort, obecnego właśnie w tym świętym znaku. Relikwie są znakiem obecności, a nasza Wspólnota Duchowych Niewolników Maryi AD IESUM PER MARIAM cieszy się nimi od 12 sierpnia 2019 r., odkąd relikwie zostały nam przekazane przez ojca Rektora Paulin Ramanandraibe w Bazylice Świętego Ludwika w Montfort w Saint-Laurent-sur-Sevre, by oddawać cześć i szerzyć w Polsce kult tego szczególnego i najbliższego naszym sercom duchowego niewolnika Maryi.

Będziemy także powtarzać słowa, którymi on osobiście, jako pierwszy, oddał się w Świętą Niewolę Miłości Niepokalanej, co także wiąże się z możliwością uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

Uczcimy w tym dniu Św. Ludwika Maria de Montfort najpiękniej, jak tylko umiemy, a każdy, kto zechce będzie mógł otrzymać indywidualne błogosławieństwo Jego relikwiami.

Do zobaczenia i wspólnego świętowania!

Anna i Zbigniew Kozikowscy
Wspólnota Duchowych Niewolników Maryi
AD IESUM PER MARIAM

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: