Wieczór z Maryją – w Dniu Mamy, 26 maja

Drodzy duchowi niewolnicy Jezusa w Maryi, niewolnicy z miłości!

Najbliższy Wieczór z Maryją odbędzie się w Dniu Mamy: 26 maja
w Sanktuarium św. Ojca Pio w Warszawie na Gocławiu (ul.Fieldorfa 1).

Rozpoczęcie wieczoru Mszą św. o godz. 18.00 sprawowaną w naszej intencji.

Po Mszy sw. zapraszamy na spotkanie z Mamą, której ofiarowaliśmy swoje serca, aby mogła kochać w nas i za naszym pośrednictwem i aby wszyscy mogli otrzymać pociechę Jej matczynej obecności. Nasza zatroskana o nas Mama wprowadziła nas na drogę nawrócenia i pokuty, powrotu do Boga i zbawienia. W Jej Macierzyńskim Niepokalanym Sercu przygotowuje nas do wyrzeczeń i umartwienia, odrzucenia szatana i jego pokus, zła i panowania nad namiętnościami, do modlitwy i pokuty, do ubóstwa i doskonałej miłości… czystości i świętości! Z Nią doświadczamy radości kroczenia – w duchu wolności – po drodze, którą Jej Boski Syn Jezus Chrystus nam wyznaczył, oraz radości dawania odpowiedzi na wielki dar udzielony nam przez Niego.

Podczas wspólnego uwielbienia z Maryją odprawimy rachunek sumienia z naszej praktyki „Świętej Niewoli Miłości”, nauczanej przez świętego Ludwika Maria de Montfort. W ciszy swoich serc, ze szczerością odpowiemy na Jej matczyne pytania.

Ta dobra Mama, czuła Mama, Mama twojej duszy oświeci cię, byś widział jasno wnętrze swojej duszy…  Poproś Ją wcześniej o łaskę postu w tym dniu (26 maja) oraz o to, by to spotkanie we wspólnocie Jej duchowych niewolników było dla ciebie z wielką korzyścią, abyś zrobił postęp na Bożej drodze. Nie lękaj się, jeżeli zobaczysz dużą odległość, którą musisz przejść. Mama twojej duszy będzie twoją drogą „łatwą, krótką i pewną”, jak mówi św. Ludwik Maria de Montfort. Proś tę Najświętszą Dziewicę, by wyprosiła dla Ciebie u swego Syna tę łaskę, byś kochał Ją coraz bardziej i bardziej, ufał Jej jeszcze mocniej i cenił jeszcze wyżej chwalebną i najpotężniejszą obronę tej Zwycięskiej Matki i Hetmanki!

Do zobaczenia !

Anna i Zbigniew Kozikowscy
Wspólnota Duchowych Niewolników Maryi
AD IESUM PER MARIAM

24 Godziny Służby Miłości

Zapraszamy na rekolekcje kontemplacyjne
Wspólnoty Duchowych Niewolników Maryi

„24 GODZINY SŁUŻBY MIŁOŚCI”
Zegar Męki Pańskiej wg Sł.B.Luizy Piccarrety


1 – 24 czerwca 2022 r. – ZAPISY TRWAJĄ
13 czerwca – 6 lipca 2022 r. – ZAPISY TRWAJĄ

Rozpoczynamy kolejne edycje rekolekcji kontemplacyjnych „24 GODZINY SŁUŻBY MIŁOŚCI”.
Ćwiczenia te są jak najbardziej wskazane do podejmowania najczęściej jak to jest dla nas możliwe, nawet kilka razy w ciągu roku, czy edycja po edycji. Pamiętamy słowa Pana Jezusa skierowane do Sł. B. Luizy Piccarrety: „Moja córko, gdybyś wiedziała, jakiej radości zaznaję widząc cię, jak odmawiasz te Godziny Mojej Męki i jak wiele razy je powtarzasz, byłabyś szczęśliwa.”

Pragniemy czynić wszystko z Maryją.
Nasza Niebiańska Mama przez całe życie z wielką miłością rozważała mękę swojego Syna, uzyskując tym niezliczone owoce dla dusz. Pan Jezus mówił:  „Moja ukochana Mama nigdy nie odrywała myśli od Mojej Męki. Poprzez powtarzanie Mojej Męki cała napełniła się Mną. Tak dzieje się z każdą duszą: poprzez powtarzanie tego, co Ja wycierpiałem, dusza napełnia się Mną.”

Maryja wzywa nas do rozważania męki Pana Jezusa, mówiąc, że jest to najskuteczniejsza modlitwa dla Serca Jej Syna, ta, która łagodzi Go najbardziej, dzięki przyobleczeniu się w Jego własne zasługi. Ostrzega również, mówiąc do mistyczki, że „[złe duchy] dokładają wszelkich wysiłków, aby zatrzeć w duszy człowieka pamięć o dziele Odkupienia, a zwłaszcza o męce i śmierci Pana Jezusa. Osiągają ten cel w przypadku wielu ludzi i szerzą spustoszenie pomiędzy duszami. „

Dalej nasza Mama uczy nas: „Jeżeli natomiast człowiek pobożnie rozpamiętuje mękę Chrystusa, wtedy szatani tracą odwagę i boją się nawet wystawiać na pokusy taką duszę. Wiedzą bowiem, że z rozpamiętywania męki Pańskiej pochodzi siła, która uniemożliwia im zbliżenie się do takiego człowieka.” 

Jak bardzo potrzeba nam wołać dzisiaj za świętym Ludwikiem: Kiedyż nastanie ten potop ognia czystej miłości, który rozpalisz po całym okręgu ziemi w sposób łagodny, a tak porywający, że wszystkie narody: poganie, innowiercy i Żydzi zostaną zapaleni i nawrócą się? Nikt się nie schroni przed jego żarem. Niech zapłonie ten boski ogień, który Chrystus Pan przyniósł na ziemię, zanim rozgorzeje ogień Twego gniewu zamieniający całą ziemię w popiół. Stwarzasz je, gdy ślesz swego Ducha i odnawiasz oblicze ziemi. Ześlij na ziemię Twojego Ognistego Ducha, by powołać kapłanów płomiennych, których działalność odnowi oblicze ziemi i odrodzi Twój Kościół”. (Modlitwa Płomienna, 17)

Amen

ZGŁOŚ SWÓJ UDZIAŁ – wypełnij >>>FORMULARZ<<< 

Szczegóły: <<<TUTAJ>>>
Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych!
Czekamy na Was!

Wieczór z Maryją – w Święto naszego Patrona, 28 kwietnia

Najbliższy Wieczór z Maryją odbędzie się w dniu Wspomnienia naszego Patrona –
św. Ludwika Maria Grignion de Montfort: 28 kwietnia
w Sanktuarium św. Ojca Pio w Warszawie na Gocławiu (ul.Fieldorfa 1).

Rozpoczęcie wieczoru Mszą św. o godz. 18.00 sprawowaną w naszej intencji.
Podczas wspólnego uwielbienia z Maryją odmówimy wszyscy razem LITANIĘ DO ŚW. LUDWIKA MARIA DE MONTFORT oraz LITANIĘ DO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY DUCHOWYCH NIEWOLNIKÓW MARYI, którą odmawiamy raz w roku, właśnie we wspomnienie naszego świętego Patrona.

Na Wieczorze z Maryją będziemy modlić się w obecności relikwii I stopnia („Ex ossibus”) św. Ludwika Marii de Montfort, obecnego właśnie w tym świętym znaku. Relikwie są znakiem obecności, a nasza Wspólnota Duchowych Niewolników Maryi AD IESUM PER MARIAM cieszy się nimi od 12 sierpnia 2019 r., odkąd relikwie zostały nam przekazane przez ojca Rektora Paulin Ramanandraibe w Bazylice Świętego Ludwika w Montfort w Saint-Laurent-sur-Sevre, by oddawać cześć i szerzyć w Polsce kult tego szczególnego i najbliższego naszym sercom duchowego niewolnika Maryi.

Będziemy także powtarzać słowa, którymi on osobiście, jako pierwszy, oddał się w Świętą Niewolę Miłości Niepokalanej, co także wiąże się z możliwością uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

Uczcimy w tym dniu Św. Ludwika Maria de Montfort najpiękniej, jak tylko umiemy, a każdy, kto zechce będzie mógł otrzymać indywidualne błogosławieństwo Jego relikwiami.

Do zobaczenia i wspólnego świętowania!

Anna i Zbigniew Kozikowscy
Wspólnota Duchowych Niewolników Maryi
AD IESUM PER MARIAM

Nowenna Duchowych Niewolników Maryi

przed Wspomnieniem Św. Ludwika Maria Grignion de Montfort

<<< Zgłoszenia i zapisy >>>

Nowennę tę jako duchowi niewolnicy Maryi podejmujemy przede wszystkim:
– przed Wspomnieniem św.Ludwika Maria de Montfort – patrona wszystkich duchowych niewolników Maryi;
– przed Uroczystością Zwiastowania NMP – świętem duchowych niewolników Maryi;
– przed Wspomnieniem NMP Fatimskiej, która wskazuje na doskonałe nabożeństwo, o którym poucza św.Ludwik Maria de Montfort.

Treść Nowenny zamieszczona jest w „Traktacie o doskonałym nabożeństwie do NMP” (wydanie Wspólnoty Duchowych Niewolników Maryi AD IESUM PER MARIAM, Wydawnictwo Apostolicum, Ząbki 2021; str. 357-435).

Nowennę Duchowych Niewolników Maryi podejmujemy w łączności duchowej. Zapisujemy się do wspólnoty modlitwy poprzez formularz dostępny na naszej stronie pod linkiem:
<<< Zgłoszenia i zapisy >>>

Każdego dnia nowenny odmawiamy ją indywidualnie, łącząc się ze Świętym Ludwikiem Maria de Montfort oraz ze wszystkimi duchowymi niewolnikami Maryi, którzy są na ziemi, którzy podejmują tę wspólną modlitwę w  sposób najmilszy Sercu Maryi, aby wielbić i wychwalać Jedynego Boga w tym Niepokalanym Stworzeniu, dla pożytku Kościoła świętego i zbawienia dusz, a najgroźniejszy dla szatana.

Nowennę tę zakończymy wspólnym spotkaniem (kto może) na Wieczorze z Maryją w dniu Wspomnienia św. Ludwika Maria de Montfort: 28 kwietnia w Sanktuarium św. Ojca Pio w Warszawie na Gocławiu (ul.Fieldorfa 1). Rozpoczęcie wieczoru Mszą św. o godz. 18.00 sprawowaną w naszej intencji.
Podczas naszego wspólnego uwielbienia z Maryją odmówimy wszyscy razem LITANIĘ DO ŚW. LUDWIKA MARIA DE MONTFORT oraz LITANIĘ DO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY DUCHOWYCH NIEWOLNIKÓW MARYI, którą odmawiamy raz w roku, właśnie we wspomnienie naszego świętego Patrona.

Na Wieczorze z Maryją będziemy modlić się w obecności relikwii I stopnia („Ex ossibus”) św. Ludwika Marii de Montfort, obecnego właśnie w tym świętym znaku. Relikwie są znakiem obecności, a nasza Wspólnota Duchowych Niewolników Maryi AD IESUM PER MARIAM cieszy się nimi od 12 sierpnia 2019 r., odkąd relikwie zostały nam przekazane przez ojca Rektora Paulin Ramanandraibe w Bazylice Świętego Ludwika w Montfort w Saint-Laurent-sur-Sevre, by oddawać cześć i szerzyć w Polsce kult tego szczególnego i najbliższego naszym sercom duchowego niewolnika Maryi.

Będziemy także powtarzać słowa, którymi on osobiście, jako pierwszy, oddał się w Świętą Niewolę Miłości Niepokalanej, co także wiąże się z możliwością uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

Uczcimy w tym dniu Św. Ludwika Maria de Montfort najpiękniej, jak tylko umiemy, a każdy, kto zechce będzie mógł otrzymać indywidualne błogosławieństwo Jego relikwiami.

Do zobaczenia i wspólnego świętowania!

Anna i Zbigniew Kozikowscy
Wspólnota Duchowych Niewolników Maryi
AD IESUM PER MARIAM

Zapraszamy na rekolekcje „33 DNI AD IESUM PER MARIAM”

Zapraszamy 🙂

Jeśli jesteś z Garwolina lub okolic – przyjdź!

Jeśli jesteś z Miechowa lub okolic – przyjdź!

Jeśli przybycie nie jest możliwe – odpraw te szczególne rekolekcje z nami w łączności duchowej.

Dla Ciebie napisaliśmy specjalny przewodnik po tych rekolekcjach i załączyliśmy w nim nasze doświadczenia, wskazania, modlitwy… wszystko to, co jest już sprawdzone, przerobione, przemodlone, abyś mógł z tego zaczerpnąć dla siebie:

Tekst: Anna Kozikowska

Metoda: Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort
Ćwiczenia duchowe: Ks. Fryderyk Faber
Przebieg modlitwy w duchu Świętej Niewoli na każdy z 33 dni
Wskazówki praktyczne jak się przygotować
Kwadrans z Maryją!
Format: 15 cm x 10 cm
Oprawa: twarda, 2 tasiemki
Liczba stron: 448
Wydawnictwo: Apostolicum, Ząbki 2021

<<< Aby zamówić Przewodnik – kliknij >>>

Zastępuje on wcześniejsze wydanie Przewodnika „33 DNI AD IESUM PER MARIAM” (Apostolicum, Ząbki 2018 r.):

Przewodnik_okladka (1)

Wieczór z Maryją, Matką Jedności

„Najbardziej martwi mnie to, że ludzie nie mają szacunku dla mojego Syna w Najświętszej Eucharystii oraz sposób, w jaki się modlą, gdy myślą o innych sprawach podczas modlitwy. Mówię to do tych, którzy udają pobożnych” .
(Z objawień Matki Bożej w Pellevoisin)

Ave Maria!

Kochani,

Na nasze najbliższe spotkanie formacyjne (czwartek 27 stycznia) przybędzie do swych dzieci, sług i niewolników z miłości zatroskana o nas Matka Boża Kodeńska – Matka Jedności czczona w swym sanktuarium w Kodniu, zwanym Częstochową wschodu.

Spotkanie z Matką Bożą Kodeńską poprzez Jej wizerunek będzie także okazją, by poznać SZKAPLERZ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSOWEGO I MATKI BOŻEJ KODEŃSKIEJ – jego pochodzenie oraz pełne przesłanie Matki Bożej z Pellevoisin (Francja), gdzie w 1876 r. miała miejsce seria kilkunastu mało znanych objawień Maryi, zatwierdzonych przez Kościół. Dla nas, Polaków, sprawa jest tym ciekawsza, że kolejna autentyczna wizyta Maryi na ziemi w 1877 r. to już polski Gietrzwałd.

W trakcie objawienia umierającej mieszkance Pellevoisin, Estelli Faguette, Maryja przedstawiła się: „Jestem Pełną Miłosierdzia i Służebnicą mego Syna” i zapowiedziała jej uzdrowienie. 9 września Maryja uzdrowiła Estellę, przekazała jej misję, że będzie żyć i głosić chwałę Matki Najświętszej: ukazała jej Szkaplerz Najświętszego Serca Jezusa. Mówiła:

„Nie ustawaj. Mój Syn zdobył już wiele dusz, które jeszcze bardziej poświęciły się Jemu. Jego Serce jest pełne miłości do mego Serca. On nigdy Mi niczego nie odmawia. Dla Mnie porusza On i zmiękcza najbardziej zatwardziałe serca„. Maryja powiedziała jeszcze: „Przyszłam przede wszystkim po to, by ratować grzeszników. Obfitość skarbnicy mojego Syna jest duża i szeroko otwarta, jeśli tylko ludzie będą się modlić.” i ukazała kawałek płótna, który nosiła na szyi. Był to szkaplerz z czerwonym sercem. „Kocham tę formę pobożności. Błagam wszystkich, aby przyszli, zaufali i pojednali się z Bogiem, także Kościół i Francję.” -dodała. Mówiła Estelli o wielkim zjednoczeniu w doskonałej miłości Jej Niepokalanego Serca z Najświętszym Sercem Chrystusa. Kluczem do niego jest miłość, przez którą również każdy z nas może stać się uczestnikiem tej komunii. Jej owocem jest wysłuchanie przez Boga każdej prośby Matki Najświętszej (i nas, jeśli trwamy w zjednoczeniu jak Maryja!). Skoro Jej wola jest w pełni zgodna z wolą Bożą, to wysłuchując Jej modlitw, Jezus Chrystus wysłuchuje głosu własnego Serca. Udziela łask z tym większą radością, że może dać dowód miłości do Swej niebieskiej Matki.

Przedostatnie objawienie (11 listopada) było związane z rozpowszechnianiem szkaplerza. Tego dnia Estella wykonała pierwszy szkaplerz według wzoru, jaki pokazała jej Maryja. „Nie zmarnowałaś dzisiejszego dnia. Pracowałaś dla mnie” – powiedziała. Poleciła też Estelli, by zrobiła wiele więcej takich szkaplerzy.

Ostatnie objawienie Maryi w Pellevoisin miało miejsce 8 grudnia 1876 r., kiedy to Matka Najświętsza położyła nacisk na rozwój Jej kultu poprzez rozpowszechnianie szkaplerza NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSOWEGO i działanie na Jej cześć. Następnie podała Estelli do ucałowania szkaplerz, który miała na sobie i poleciła Estelli udać się do księdza biskupa i poprosić o pomoc w rozpowszechnianiu szkaplerza. Dodała:, „Jeśli nie zrobi on tego, czego pragniesz, masz iść wyżej. Nie bój się, pomogę ci”.

Maryja powiedziała też, iż cieszy Ją, kiedy Jej dzieci noszą szkaplerz i odwracają się od wszystkiego, co obraża Jej Syna, oraz gdy otrzymują Sakrament Jego Miłości i mogą naprawić szkody, które już wyrządzili.
Matka Boża dodała: „Spójrz na łaski, jakie wyleję na wszystkich, którzy noszą szkaplerz i ufają mi, oraz podczas rozpowszechniania tego nabożeństwa”. Gdy rozłożyła ręce, z Jej dłoni zaczęły spadać krople jakby deszczu. Na każdej z nich był wypisany rodzaj łaski. Wizjonerka wymienia zaledwie kilka:
zdrowie,
ufność,
szacunek,
miłość,
świętość,
„wszelkie łaski, o których można pomyśleć”.

Maryja dodała: „To łaski od mego Syna. Czerpię je z Jego Serca. On Mi nie może niczego odmówić„.

Kiedy Estella zapytała, co ma umieścić na drugiej stronie szkaplerza, usłyszała: „Zachowałam tę stronę dla siebie. Pomyślisz o niej, a potem przekażesz swoje myśli świętemu Kościołowi. On zadecyduje”.

Przesłanie Estelli dotarło do arcybiskupa, kardynała Josepha Hippolyte’a Guiberta, zakonnika ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, który na wzgórzu Montmartre budował wówczas bazylikę Sacré-Coeur jako wotum za ocalenie Paryża podczas wojny z Prusami.

Arcybiskup J.H. Guibert OMI, szukając miejsca pod bazylikę, wybrał wzgórze Montmartre, ponieważ tam znajdowała się siedziba Komuny Paryskiej, środowiska, które walczyło z Bogiem i Kościołem. To właśnie tam zakrólowało Najświętsze Serce Pana Jezusa. Po dziś dzień w bazylice trwa adoracja Najświętszego Sakramentu, żeby wynagrodzić Jezusowi zniewagi przeciwko Eucharystii. Bazylika jest oazą pokoju i modlitwy przy Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Nic więc dziwnego, że gdy 4 kwietnia 1900 roku Kongregacja Obrzędów formalnie zatwierdziła Szkaplerz Serca Jezusowego, papież Leon XIII przywileju nakładania go udzielił Superiorowi Generalnemu Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Odtąd Biały Szkaplerz Serca Jezusowego stał się szkaplerzem oblackim.

W 1927 roku oblaci przybyli do Kodnia, żeby zatroszczyć się o sanktuarium Matki Bożej Królowej Podlasia, Matki Jedności. Ostatecznie na rewersie szkaplerza znalazła się Matka Boża Kodeńska! Tak zdecydował Kościół.

Każdy, kto zechce przyjąć biały szkaplerz, włącza się w dobra duchowe Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. W każdą trzecią sobotę miesiąca w kodeńskim
sanktuarium podczas wieczornego czuwania „Wieczór z Maryją” sprawowana jest Eucharystia w intencji osób, które przyjęły szkaplerz.

Zapraszamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu, wysłuchaniu konferencji oblata Maryi Niepokalanej o. Dariusza Galanta z kodeńskiego klasztoru, który prowadzi w Kodniu „Wieczory z Maryją” i jest związany z naszą Wspólnotą Duchowych Niewolników Maryi. Po konferencji poprowadzimy wspólną modlitwę o jedność, modląc się z Maryją na Różańcu świętym.

To wyjątkowe spotkanie z Maryją, poprzez Jej wizerunek, będzie także okazją, by przyjąć kodeński szkaplerz. Jedna osoba może przyjąć kilka szkaplerzy zatwierdzonych przez Kościół, zatem jeśli np. ktoś nosi już szkaplerz karmelitański oraz czerwony szkaplerz Męki Pańskiej, może śmiało założyć kolejny – biały – z rąk Matki Bożej Miłosierdzia! Matki, której wizyta na warszawskim Gocławiu na naszym czuwaniu stanowi dowód zatroskanej miłości, jaką Maryja darzy każdego z nas.

Biorąc udział we wspólnej modlitwie na naszym najbliższym spotkaniu „Wieczór z Maryją”, przyjmując szkaplerz Matki Bożej Kodeńskiej, można będzie uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

„MATKO BOŻA KODEŃSKA, MATKO JEDNOŚCI MÓDL SIĘ ZA NAMI”.

„Jego Serce jest tak pełne miłości dla mojego Serca, że On nie jest w stanie odmówić mi niczego. Dla mnie On dotknie i zmiękczy najtwardsze serca” .
(Z objawień Matki Bożej w Pellevoisin)

Do zobaczenia 27 stycznia o godz. 18.00 🙂
u św. Ojca Pio na warszawskim Gocławiu!