Eucharystia daje życie

Bóg przychodzi do nas każdego dnia. Każda nasza modlitwa, każda lektura Słowa Bożego, czy dobro czynione w imię Boga jest wydarzeniem, w którym Go spotykamy, w którym On do nas przychodzi.

Szczególnym wydarzeniem i czasem Jego przyjścia jest Najświętsza Eucharystia. Każda Msza św. to uobecnienie się Boga w znakach, które nie tylko możemy widzieć, ale także dotykać i spożywać. To prawdziwe i całkowicie wyjątkowe Misterium obecności Boga żywego i działającego wśród nas i w nas.

W 2019 r. w Kościele w Polsce rozpoczynamy program duszpasterski, którego celem jest rozważanie nad Tajemnicą Eucharystii: „Eucharystia daje życie”. Owocność naszego spotkania z Panem Jezusem, który przychodzi do nas w Eucharystii, zależy od naszej gotowości do spotkania się z Nim. A gotowość zależy od naszej świadomości tego wydarzenia. Dlatego w naszej wierze, w naszym chrześcijańskim życiu, jedną z najważniejszych rzeczy jest świadomy udział w Eucharystii, zwłaszcza w niedzielnej Mszy św.

Owocny udział w Eucharystii wymaga zrozumienia i odpowiedniego przygotowania. Dlatego powinniśmy mieć świadomość konieczności stałego uczenia się i poznawania treści naszej wiary – Tajemnicy, która od Boga pochodzi. Tak czynił Pan Jezus. Nim objawił Tajemnicę Eucharystii, tajemnicę swojej obecności wśród nas, wpierw sam nauczał, aby objawiana Tajemnica była zrozumiana i właściwie przyjęta.

Przewodnik po Eucharystii

Zapraszamy do wspólnego odkrywania ukrytej obecności Jezusa Chrystusa w Eucharystii. Oto cykl artykułów pt.: „Przewodnik po Eucharystii”, podzielony na dwie części. Pierwsza z nich przybliży nam tajemnicę Eucharystii, druga zaś przeprowadzi nas przez liturgię Mszy Świętej krok po kroku.

Niech zgłębienie treści całego cyklu doprowadzi nas do jeszcze większej miłości do Eucharystii, niech pojawi się w nas jeszcze więcej niewzruszonej wiary w to, że w czasie Eucharystii Bóg naprawdę do nas przemawia, uzdrawia nas, uczy miłości…

CZĘŚĆ I – Odkryj tajemnice Eucharystii

1) Eucharystia to sakrament miłości

2) Eucharystia jest żywa

3) Eucharystia to zadatek życia wiecznego
    świadectwo

4) Chrystus nie jest sam, czyli… zawsze kiedy przyjmujemy Eucharystię,
wchodzimy
 w komunię z Trójcą Świętą

5) Eucharystia nie jest tylko jednym cudem

6) Eucharystia to więcej niż przyjmowanie Ciała Pańskiego

7) Eucharystia to Komunia z Bogiem: sakramentalna i duchowa

8) Maryja Drogą do Eucharystii. Eucharystia Sercem wspólnoty

CZĘŚĆ II – Odkryj Eucharystię krok po kroku

  9) PRZYGOTOWANIE

10) W drodze na spotkanie

11) Intencje

12) We wspólnocie

13) Zgromadzenie i wspólnoty liturgiczne

14) Gesty liturgiczne

15) Czynny udział w Eucharystii, postawy serca

16) STRUKTURA MSZY ŚWIĘTEJ

%d blogerów lubi to: